KoncertyKoncerty

Koncert pasyjny

W V niedziele Wielkiego Postu 18 marca 2018 r. odbył się w naszym opactwie koncert pasyjny. Pieśni dotyczące męki Pańskiej różnych kompozytorów europejskich wykonał Zespół Wokalny Cantus z Leszna, który przed rokiem rozpoczął swoją działalność pod dyrekcją Tomasza Sowińskiego.

Zaproszenie na koncert pasyjny

Serdecznie zapraszamy na koncert pasyjny Zespołu Wokalnego Cantus, który odbędzie się w naszym klasztorze w niedziele 18 marca 2018 r. o godz. 16.00. Wstęp wolny.

Koncert świąteczno-noworoczny w Krzywiniu

Serdecznie zapraszamy 27 grudnia 2016r. o godzinie 18:00 do Domu Strażaka w Krzywiniu na koncert świąteczno-noworoczny kolęd w wykonaniu chóru Arion, połączony z jasełkami, w trakcie którego przeprowadzona zostanie kwesta na rzecz renowacji kapliczek Kopaszewskiej Drogi Krzyżowej.

Zaproszenie na koncert organowy

Zapraszamy na koncert organowy, który odbędzie się w naszym kościele 8 kwetnia 2016 r. o godzinie 18.00. Recital jest cześcią Czwartego Festiwalu Muzyki Chóralnej im. ks. dr Józefa Surzyńskiego, którego działaność muzyczna i duszpasterska związana była z miastem Kościanem. Na lubińskich organach zagra Marek Stefański, który jest pedagogiem Akademii Muzycznej w Krakowie oraz organistą Bazyliki Mariackiej. Wstęp wolny.

Gitara klasyczna w Lubiniu

W sobotę 23 sierpnia 2014 roku o godz. 18:00 w kościele klasztornym pod wezwaniem Narodzenia NMP w Lubiniu w ramach Festiwalu Polskiej Akademii Gitar odbędzie się recital gitarzysty klasycznego Pino Feola (Włochy).

Koncert zespołu "U studni"


W imieniu Krzywińskiego Towarzystwa Kulturalnego i Opactwa Benedyktynów w Lubiniu zapraszamy na koncert zespołu "U studni" (członkowie tego zespołu przez wiele lat współtworzyli Stare Dobre Małżeństwo). Koncert odbędzie się 11 maja 2014 roku o godzinie 18 w Opactwie Benedyktynów w Lubiniu.
Wstęp wolny. Po koncercie zbieramy do puszki wolne datki na cele kolejnego koncertu.

Lubińskie Kolędowanie z Gwiazdami

Gwiazdą tegorocznego koncertu z cyklu „Lubińskie kolędowanie z Gwiazdami” była Irena Santor, niekwestionowana Pierwsza Dama polskiej piosenki. Nagrała ponad tysiąc piosenek, z których wiele stało się niezapomnianymi przebojami jak np. „Tych lat nie odda nikt”, „Powrócisz tu”, „Już nie ma dzikich plaż”, „Embarras”.

Gitara w klasztornych murach

W sobotę 24 sierpnia 2013 roku o godz. 18:00 w kościele klasztornym pod wezwaniem Narodzenia NMP w Lubiniu w ramach VI Festiwalu Polskiej Akademii Gitary odbył się koncert w wykonaniu hiszpańskiego gitarzysty Carlesa Ponsa.

Muzyczne 4 pory roku w Lubiniu

W niedzielę 19 maja 2013 roku o godz. 18:00 w kościele klasztornym pod wezwaniem Narodzenia NMP w Lubiniu odbył się koncert „Cztery Pory Roku” Antonio Vivaldiego w wykonianiu Wiktora Kuzniecowa Jr oraz zespołu Brassel Quartet.

Lubińskie Kolędowanie z Gwiazdami

19 grudnia 2012 roku o godzinie 19:00  w Opactwie Benedyktynów w Lubiniu odbyło się doroczne wielkie kolędowanie z udziałem czołowych artystów polskich. W tym roku oprócz wokalnych gwiazd: Alicji Majewskiej, Anny Pietrzak, Zbigniewa Wodeckiego, Włodzimierza Korcza, usłyszeliśmy towarzyszącą im orkiestrę kameralną „Camerata pro arte” z Łodzi pod dyrekcją Krzysztofa Kamińskiego.