XIII Rekolekcje Oblatów LubińskichXIII Rekolekcje Oblatów Lubińskich

W dniach od 6 do 9 września 2018 roku odbywały się w naszym opactwie rekolekcje dla wspólnoty oblatów lubińskich. Ten szczególny czas poświęcony na modlitwę i rozmyślanie jest corocznym wydarzeniem dla naszych oblatów, którzy, jak to określają Statuty, przynależą „w sposób rzeczywisty” do naszej benedyktyńskiej rodziny. Tegorocznym głosicielem rekolekcji był o. Wojciech Jędrzejewski OP, dominikanin z łódzkiego klasztoru.


Jak co roku, podczas Mszy św. Konwentualnej w Uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny 8 września odbył się obrzęd przyjęcia nowych oblatów. Po Liturgii Słowa najpierw został przyjęty p. Mariusz z Szczecina na roczny okres próby, w trakcie którego będzie pogłębiać swoją znajomość Reguły św. Benedykta oraz zapoznawać się ze wspólnotą mnichów i oblatów. Następnie złożyli swoje przyrzeczenia oblackie p. Malwina z Torunia oraz p. Witold z Łodzi, którzy po ukończeniu swojego nowicjatu oblackiego  zostali wszczepieni do naszej rodziny duchowej.


Wszystkim oblatom, zarówno nowoprzyjętym, jak i tym, którzy związani są z nami od lat, życzymy Bożego błogosławieństwa. Cieszymy się z rosnącej wspólnoty i z tak licznej obecności podczas tegorocznych rekolekcji.