Ekstremalna Droga Krzyżowa 2017Ekstremalna Droga Krzyżowa 2017

Podczas tegorocznego Wielkiego Postu kilkadziesiąt tysięcy osób wyruszyło, aby zmagając się w nocy z trudem wędrówki rozważać Mękę Pana Jezusa Chrystusa. W tym roku z naszym opactwem związane były cztery trasy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, w której uczestniczyło około 700 osób.

 Ekstremalna Droga Krzyżowa jest nową ideą przeżywania drogi krzyżowej, w której doświadczenie własnej słabości i wysiłku podczas około 40-sto kilometrowej trasy pozwala wspólnie kroczyć z Panem Jezusem niosącym swój krzyż na Golgotę dla zbawienia wszystkich ludzi.

 Po raz pierwszy Ekstremalna Droga Krzyżowa została zorganizowana w 2009 roku w Krakowie, a tegoroczna edycja odbyła się w 11 krajach, miała aż 457 tras, w której wzięło najprawdopodobniej ponad 50 tysięcy uczestników.

24 marca wieczorem z naszego opactwa wyruszyła po raz pierwszy zorganizowana Ekstremalna Droga Krzyżowa, która prowadziła po dekanacie krzywińskim. Dwa tygodnie później 1 kwietnia przybyli do naszego klasztoru uczestnicy, którzy wyruszyli z miasta Leszna, a 8 kwietnia wieczorem jedną ze stacji przy naszym kościele miała ekipa z Dolska, zaś rano przybyła grupa z Mosiny, która podążała szlakiem św. Jakuba.  Łącznie we wszystkich czterech drogach krzyżowych uczestniczyło około 700 osób.