PublikacjePublikacje

2017

"Oddychać Imieniem. O medytacji" Maksymilian Nawara OSB

Oddychać Imieniem stanowi owoc konferencji wygłoszonych przez ojca Maksymiliana – opiekuna lubińskiego Ośrodka Medytacji Chrześcijańskiej, podczas prowadzonych przez niego sesji medytacyjnych. Autor dzieli się swoim doświadczeniem modlitwy. Mówi o trudnościach i pokusach, które każdemu na tej drodze towarzyszą. Przywołuje wielowiekowe dziedzictwo Kościoła, opowiada o zmaganiach ojców pustyni.

 

2016

sites/default/files/0001_1.jpg„Test na miłość” Karol Meissner OSB

Kocha, lubi, szanuje, nie chce, nie lubi, żartuje… Test na miłość? Gdzie ta miłość? Czy jest prawdziwa? Kiedy się kończy, a kiedy zaczyna? Jak sprawdzić, czy to ta / czy to ten? Jak jestem chora, to idę do lekarza, robię badania, by było wiadomo jakich krwinek jest za dużo, a jakich za mało. Ot z miłością idziemy do zupełnie innego laboratorium.

 

2015

 

„Słuchaj, medytacja jest…” Dariusz Hybel, Maksymilian Nawara OSB

 Książka ta stanowi całościowy zbiór nauczania o. Jan Berezy o medytacji, praktykowanej w Ośrodku Medytacji Chrześcijańskiej w klasztorze benedyktynów w Lubiniu. Zakup

 

 

sites/default/files/__imagegrabber.axd_.jpeg

„Nas dwoje i… Rozmowy z narzeczonymi i młodymi małżeństwami”                             Karol Meissner OSB, Bolesław Suszka

„Nas dwoje i…” stanowi znakomity przewodnik dla osób przygotowujących się do dorosłego życia oraz dla narzeczonych i małżonków pragnących budować rodzinę na solidnych fundamentach.

 

 

2013

„Jeden plus jeden to jedność” Karol Meissner OSB

"Jeden plus jeden to jedność" - jest pełnym pasji i humoru rekolekcyjnym przewodnikiem po mapie życia. Ojciec Karol burzy stereotypy myślowe, dając rady jak poznając sienie, stać się jednością ze współmałżonkiem.

 

 

2012

sites/default/files/untitled_1_13.jpg"Medytacja z Ojcem Serafinem" Jan Bereza OSB

Ucz się medytacji u duchowych przewodników - Ojca Serafina i Ojca Berezy.
Kiedy medytujesz, to Jezus
modli się w tobie do Ojca w Duchu.
Jesteś niesiony żarem Jego miłości.
Bądź jak rzeka sł
użąca każdemu,
a przyjdzie czas że przemienisz się w Miłość.


„Małżeństwo nie musi boleć. Jak budować więzi między małżonkami”                          Karol Meissner OSB, Elżbieta i Jacek Kopocz

Książka to spis rozmów, który przeprowadzili z o. Karolem Meissnerem OSB, Elżbieta i Jacek Kopoczowie. Nie krępując się pytają oni o wszystko, co dotyczy małżeństwa. Swoje pytania poszerzają o treści, które o. Karol porusza na prowadzonych przez siebie konferencjach. Często są to tematy niezwykle trudne, wstydliwe, lecz zawsze aktualne i nieopisanie ważne w budowaniu relacji między małżonkami.

2010

sites/default/files/qqw.jpg

 

"Posty i tosty" Jan Bereza OSB, Awdziejczyk Ewa

Niezwykły przewodnik po złożonym świecie diet i odchudzania, pokazuje pułapki i niebezpieczeństwa z nimi związane, a jednocześnie pozwala zrozumieć, dlaczego tak trudno zrzucić zbędne kilogramy. Zobacz też recenzję.

 

2008

"Człowiek - istota płciowa. O psychologii współżycia małżeńskiego"                             Karol Meissner OSB

Książka na temat problemów płciowości, współżycia małżeńskiego oraz wychowania do życia w rodzinie.

 

 

2007

„Myśli codziennego życia”  Jan Bereza OSB

To wybór myśli, który powstał z publikowanych ponad dziesięć lat temu felietonów autora. W sposób lekki i jasny prezentuje tematykę modlitwy i medytacji. Książka, ilustrowana pięknymi zdjęciami, zaprasza do refleksji, bawi i uczy. Ukazuje też głębię tradycji medytacji w tzw. Kościele Wschodnim i Zachodnim. Może służyć jako lektura duchowa, ale też jako miły przerywnik, ubarwiający i wnoszący trochę radości w codziennym życiu.

 

„Czy potrafimy kochać?” Karol Meissner OSB

Praktyczny przewodnik po miłości dla ludzi młodych. Karol Meissner odpowiada na wiele pytań dotyczących miłości, przybliżając jej istotę młodemu człowiekowi. Wszystko to po to aby zrozumieć sens życia z drugim człowiekiem, pokochać go i… na zawsze być szczęśliwym!

 

 

2004

„Płciowość i czystość. Z problematyki życia seksualnego” Karol Meissner OSB

Autor omawia problemy związane z wychowaniem i miejscem płci w życiu osoby ludzkiej. Porusza także niełatwą sprawę czystości seksualnej w kontekście systemów moralnych, ale także jako problemu psychologicznego oraz kwestię naturalnego planowania rodziny.

 

 

„Między tęsknotą a lękiem. O przeżywaniu własnej seksualności” Karol Meissner OSB

Autor ciekawie i przystępnie opowiada o niezwykle delikatnych sprawach związanych z przeżywaniem relacji. Wskazuje na podstawową tęsknotę człowieka za Bogiem i za drugą osobą. Ukazuje piękno związku kobiety i mężczyzny, także w sferze seksualnej. Wymienia podstawowe lęki, związane z przeżywaniem własnej płci. Analizuje, skąd najczęściej biorą się psychiczne blokady przed wejściem w bliską relację damsko-męską.


"Sługa Boży Bernard z Wąbrzeźna : benedyktyn z Lubinia" o. Mateusz Skibniewski OSB

Publikacja przedstawiająca życie oraz świętość benedyktyna lubińskiego o. Bernarda z Wąbrzeźna, żyjącego na przełomie XVI-XVII wieku. 

 

 

 2003

"Wiara i płeć" Karol Meissner OSB

Wybór artykułów ojca Karola Meissnera poruszających zagadnienia ludzkiej seksualności w świetle wiary.

Miłość nie jest tylko wartością duchową. Miłość to jest rzeczywistość cielesno-duchowa. Moje ciało staje się dla mojego jestestwa środkiem, dzięki któremu mogę przekazać drugiemu człowiekowi czułość, serdeczność.

2002 

"Czy ty wierzysz? Wykłady o rozwoju wiary i ludzkiej dorosłości" Karol Meissner OSB

Często słyszymy o kryzysie wiary człowieka współczesnego. O. Karol Meissner pokazuje nam, iż kryzys ten często spowodowany jest niedojrzałością osobową.

 

 

2001

„Konflikty psychiczne” Karol Meissner OSB

Podejście do modlitwy, sakramentu pokuty, a nawet do wypełniania przykazań jest kształtowane przez nasze wewnętrzne konflikty. Autor podpowiada, jak się do nich ustosunkować, jak kształtować dojrzałą religijność.

 

 

„Twoje życie: o życiu, rodzinie, małżeństwie, płciowości, miłości rozmowy z dziewczyną”                                                                        Karol Meissner OSB, Bolesław Suszka

Pisząc tę książkę, Autorzy pragnęli, aby stała się pomocą w trudnej drodze ku dorosłości. Każdy bowiem młody człowiek - chłopak, dziewczyna - powinni uświadomić sobie swoją rolę, swoje zadania wynikające z fenomenu człowieczeństwa oraz odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale i za innych ludzi, których spotykają w swoim życiu. 

 

"O małżeństwie" Karol Meissner OSB, Bolesław Suszka

Książka, zawiera wiele wskazówek dla małżeństw, które chcą rozwijać swoją miłość. Pogłębienie małżeńskiej wspólnoty, odniesienie jej do wymiaru nadprzyrodzonego, sprawi, że naturalna dążność małżonków ku sobie, ich pragnienie bliskości i więzi znajdzie swoje spełnienie.

 

 

1999

„Skąd się biorą dzieci? Jak rozmawiać z dziećmi o przekazywaniu życia”                                         Karol Meissner OSB

Ta krótka książeczka przedstawia w sposób prosty i przekonujący jak rozmawiać z dziećmi o tajemnicy poczęcia i narodzin. Może być świetną pomocą dla rodziców, nauczycieli i wychowawców.

 

 

„Płciowość człowieka w kontekście wychowania osoby ludzkiej” Karol Meissner OSB

W tej krótkiej broszurce, przeznaczonej szczególnie dla rodziców i wychowawców, autor syntetycznie i kompetentnie przedstawia wzajemne relacje płciowości i wychowania. Wielu czytelników znajdzie tu potwierdzenie swoich przemyśleń lub intuicji, dla niektórych może to będzie odkrycie nowego, twórczego sposobu myślenia o wychowaniu do płciowości, miłości, do małżeństwa i rodzicielstwa.

 

1997

„Sztuka codziennego życia” Jan Bereza OSB

Książka proponuje praktyki odnoszące się do codziennego życia, które są głęboko zakorzenione w monastycznej tradycji chrześcijańskiej, a także otwarte na doświadczeniach innych tradycji w duchu międzyreligijnego dialogu.

 

 

1991

sites/default/files/qq1.jpg

 "Twoja przyszłość. Rozmowy z chłopakiem..." Karol Meissner OSB, Bolesław Suszka

Rozmowy z chłopakiem o życiu, rodzinie, małżeństwie, płciowości, miłości.

 

 

 

1987

"Opactwo Benedyktynów w Lubiniu. Perła wśród niziny" o. Mateusz Skibniewski OSB

Publikacja przedstawia dzieje i dorobek kulturalny opactwa, zawiera opis kościoła opackiego wraz z spisem opatów.