KrawiectwoKrawiectwo

Według Reguły św. Benedykta klasztor powinien być tak zorganizowany, żeby można było znaleźć w obrębie jego murów wszystko, co niezbędne, a więc wodę, młyn, ogród, jak również różne warsztaty rzemieślnicze.

Jednym z takich warsztatów działających na terenie naszego klasztoru jest szwalnia.
Przestronne, jasne pomieszczenie z dużym stołem, maszyną do szycia, oraz dwoma stanowiskami do prasowania. Każdy kto tu wchodzi widzi od razu, że tutaj się szyje!

Ze zwiniętych w rolki materiałów powstają habity, bluzy, torby i fartuchy kuchenne czasem także alby czy komże. Od kilku lat na potrzeby Ośrodka Medytacji Chrześcijańskiej także poduszki i maty medytacyjne ze specjalnym logo lubińskiego klasztoru, uszyte ze stuprocentowej bawełny i wypełnione łuską gryczaną. Dzięki maszynie do hatfu komputerowego możemy wyszyć dowolny napis na torbach, fartuchach, czy poduszkach.

Niektóre z rzeczy tutaj uszytych można kupić na naszej furcie, oczywiście - zgodnie ze słowami św. Benedykta - nieco taniej!

Ale szwalnia to nie tylko miejsce pracy. Bracia jakoś upodobali sobie ten przestronny pokój i czasem warsztat staje się miejscem formalnych spotkań na przykład mistrza nowicjatu z nowicjuszem i spotkań mniej formalnych na przykład przy grze w szachy.

Tak, aby we wszystkim Bóg był uwielbiony!

Obecnie szyjemy głównie poduszki medytacyjne (30 zł), maty (40 zł), fartuchy (20 zł) i torby (20 zł). Dzięki hafciarce komputerowej możemy wyhaftować dodolny napis lub znaczek na przykład na raczce poduszki. Istnieje możliwość wysyłki.

Dostępne aktualnie kolory materiału to: czarny, brązowy, zielony butelkowy, niebieski morski i grafitowy.

Kontakt: krawiec@benedyktyni.net

sites/default/files/_dsc0078.jpg

Na roboczym stole
Mata z poduszką
Logo
brat Robert przy pracy
Widok na szwalnię